Pilotażowa oferta fotowoltaiczna PGNiG dla klientów indywidualnych

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta PGNiG oraz za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii.

– Dywersyfikujemy i sukcesywnie zwiększamy atrakcyjność oferty PGNiG dla klientów indywidualnych. W ramach tworzenia segmentu OZE rozwijamy fotowoltaikę. W transformacji energetycznej polskiej gospodarki kluczową rolę odgrywać będzie gaz ziemny, ale energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, będzie miała coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju – mówi Paweł Majewski, Prezes PGNiG SA.

Oferta pod nazwą „Fotowoltaika dla domu” jest realizowana przez PGNiG Obrót Detaliczny we współpracy z doświadczonymi partnerami zewnętrznymi i obejmuje kompleksową realizację inwestycji, w tym doradztwo w zakresie doboru technologii oraz przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci. Dokładne informacje na temat lokalizacji objętych pilotażem znaleźć można pod adresem: pgnig.pl/fotowoltaika-dla-domu

– Od ponad roku z naszej oferty fotowoltaicznej korzystają Klienci biznesowi. Przez ten czas zebraliśmy wiele wartościowych doświadczeń, które przygotowały nas do uruchomienia pilotażowej oferty dla Klientów indywidualnych. Jestem przekonany, że zainteresowanie w tej grupie będzie duże, a wartością dodaną będzie czystsza i tańsza energia w polskich domach – mówi Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

 ramach oferty PGNiG, klienci zainteresowani korzystaniem z energii fotowoltaicznej, będą mogli liczyć na indywidualny dobór rozwiązania do własnych potrzeb wraz z wymiarowaniem i profesjonalnym montażem instalacji. Za realizację procesu sprzedaży i instalację modułów fotowoltaicznych będą odpowiedzialni zewnętrzni partnerzy PGNiG, posiadający szerokie doświadczenie w tym segmencie. „Fotowoltaika dla domu” jest skierowana do konsumentów, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących klientami Spółki.
Klienci indywidualni, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, w przypadku budynków już istniejących, mogą liczyć na dofinansowanie do 3000 zł w ramach programu „Mój prąd”, który uruchomiony został 1 lipca i ma na celu rozwój energetyki prosumenckiej. Ponadto, dzięki współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska, klienci PGNiG Obrót Detaliczny, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, mogą uzyskać korzystne finansowanie w ramach pożyczki Pełnym Oddechem.

Więcej informacji o ofercie instalacji fotowoltaicznych dla domu pod adresem: pgnig.pl/fotowoltaika-dla-domu


Drukuj