Informacje branżowe

Największa roślinna ściana w Katowicach

Czy wiesz, że w samym centrum stolicy Śląska powstaje obiekt pokryty największą w mieście ścianą z żywych roślin? To atrakcja, która na trwałe wpisze się w krajobraz Katowic jako symbol pokazujący, że przemysłowa stolica Polski przechodzi zieloną transformację.

Przybyli ze 125 krajów, aby pracować w Małopolsce

W naszym regionie legalnie pracują przedstawiciele 125 krajów świata. Wśród nich największą grupę stanowią Ukraińcy. Za nimi inni przybysze ze wschodu: Białorusini, Gruzini i Rosjanie. Piąte miejscu, pod względem liczebności w małopolskich rejestrach ZUS, zajmują Hindusi. Liczba cudzoziemców w regionie wciąż rośnie i wynosi 70,2 tys.

PGE z Akademią Widzewa

PGE Polska Grupa Energetyczna w sezonie 2021/2022 nadal będzie wspierała Akademię Widzewa Łódź jako Partner Główny.

Pilotażowa oferta fotowoltaiczna PGNiG dla klientów indywidualnych

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta PGNiG oraz za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii.

Wakacje 2021 z Fundacją Muszkieterów

550 dzieci po raz pierwszy wyjedzie na wypoczynek poza miejsce zamieszkania. W ubiegłym roku aż 54% rodzin przyznało, że żadne z ich dzieci nie wyjechało na wakacje (dane CBOS). Jednym z najczęściej wymienianych powodów była sytuacja gospodarstwa domowego. Wpływ na ten wynik miała także pandemia. W tym roku, dzięki inicjatywie Fundacji Muszkieterów którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, i akcji Wakacje z Muszkieterami, 550 dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych wyjedzie po raz pierwszy na wakacje.

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju. Turyści stawiający na lokalny wypoczynek będą mieć do dyspozycji ogromny wybór lokalizacji – w serwisie OLX można znaleźć ponad 32 tysiące ogłoszeń noclegowych, w tym ponad 10 tys. nad polskim morzem.

„Wszystko zaczyna się od decyzji” – historia Bartka, Dawcy szpiku

Bartek Dobrowolski to Wzorowy Dawca Szpiku – dlaczego? Dlatego, że zarejestrował się w bazie potencjalnych Dawców szpiku, a później oddał komórki macierzyste dla swojej „genetycznej siostry”. Bartek jest też przykładem na to, że tatuaż nie wyklucza możliwości zostania Dawcą szpiku i pomocy Pacjentom chorym na nowotwory krwi.

Mieszkania ze zniżką do 36 tys. złotych! Grupa Murapol zaprasza na Dzień Otwarty w Warszawie

Grupa Murapol, jeden z wiodących deweloperów mieszkaniowych w Polsce, zaprasza na Ogólnopolski Dzień Otwarty. W najbliższą sobotę, 29 maja klienci będą mogli kupić wymarzone mieszkanie w niższej cenie. Akcja odbywa się we wszystkich miastach, w których operuje deweloper. Zniżki cenowe obejmą również mieszkania zlokalizowane w Warszawie. Biura sprzedaży Murapol czynne będą w tym dniu od 9:00 do 18:00.