Informacje branżowe

Pracownicy Lajkonika posadzili rośliny w strefie ekotonu i aleję lipową w Nadleśnictwie Krzeszowice

Berberys, głóg, jarząb pospolity i dzika róża to tylko niektóre rośliny wchodzące w skład ekotonu, który powstał wzdłuż drogi dojazdowej do lasu w Nadleśnictwie Krzeszowice. Łącznie 800 sadzonek w strefie, która będzie dostarczać pokarm owadom zapylającym, ale zarazem pełnić rolę ścieżki edukacyjnej, posadzili pracownicy fabryki Lajkonika w Skawinie. Ponadto Lajkonik i Nadleśnictwo Krzeszowice wspólnie stworzyli aleję lipową, która także będzie wspierać bioróżnorodność i służyć pszczołom, muchówkom i motylom. Wpisuje się to w strategię marki, która dba o promowanie odpowiedzialnej gospodarki leśnej.

Develia rozpoczyna sprzedaż inwestycji Kaskady Różanki we Wrocławiu

Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. Deweloper otrzymał już prawomocne pozwolenie na budowę – prace nad realizacją osiedla właśnie ruszyły.

Nie ma fotoradaru, ale jest mandat! Uwaga na mobilne urządzenia pomiaru prędkości na trasach. Eksperci z Yanosika komentują

Brak znaku informującego o fotoradarze nie oznacza, że unikniesz mandatu. Wielu kierowców nie wie, że GITD wciąż posiada mobilne urządzenia, które mogą zarejestrować przekroczenie prędkości. Jak działa ten system? Spytaliśmy ekspertów z Yanosika.

Największa roślinna ściana w Katowicach

Czy wiesz, że w samym centrum stolicy Śląska powstaje obiekt pokryty największą w mieście ścianą z żywych roślin? To atrakcja, która na trwałe wpisze się w krajobraz Katowic jako symbol pokazujący, że przemysłowa stolica Polski przechodzi zieloną transformację.

Przybyli ze 125 krajów, aby pracować w Małopolsce

W naszym regionie legalnie pracują przedstawiciele 125 krajów świata. Wśród nich największą grupę stanowią Ukraińcy. Za nimi inni przybysze ze wschodu: Białorusini, Gruzini i Rosjanie. Piąte miejscu, pod względem liczebności w małopolskich rejestrach ZUS, zajmują Hindusi. Liczba cudzoziemców w regionie wciąż rośnie i wynosi 70,2 tys.

PGE z Akademią Widzewa

PGE Polska Grupa Energetyczna w sezonie 2021/2022 nadal będzie wspierała Akademię Widzewa Łódź jako Partner Główny.

Pilotażowa oferta fotowoltaiczna PGNiG dla klientów indywidualnych

PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło pilotażową ofertę fotowoltaiczną dla klientów indywidualnych w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii elektrycznej ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta PGNiG oraz za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii.

Wakacje 2021 z Fundacją Muszkieterów

550 dzieci po raz pierwszy wyjedzie na wypoczynek poza miejsce zamieszkania. W ubiegłym roku aż 54% rodzin przyznało, że żadne z ich dzieci nie wyjechało na wakacje (dane CBOS). Jednym z najczęściej wymienianych powodów była sytuacja gospodarstwa domowego. Wpływ na ten wynik miała także pandemia. W tym roku, dzięki inicjatywie Fundacji Muszkieterów którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, i akcji Wakacje z Muszkieterami, 550 dzieci pochodzących z rodzin niezamożnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych wyjedzie po raz pierwszy na wakacje.