Informacje branżowe

Béatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska: B&B Hotels nie zwalnia tempa rozwoju

Międzynarodowa sieć B&B Hotels, która w swojej ofercie posiada już ponad 500 hoteli, pomimo kryzysu, który dotknął branżę hotelarską, nie zmienia swoich planów i zapowiada kolejne otwarcia. Polska odgrywa również znaczącą rolę w długoterminowych planach rozwoju sieci. Gdańsk, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra, Białystok – to przykłady kilku polskich miast, w których poszukuje nieruchomości do wynajęcia.

Czy nowe przepisy usprawniają wydawanie pozwoleń na budowę

Czy wprowadzona nowelizacja ustawy o prawie budowlanym upraszcza procedury administracyjne i ułatwia deweloperom budowę mieszkań? Czy urzędy powróciły do zwykłego trybu funkcjonowania po przestoju? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Pekao TFI ma ponad 5000 umów w II i III fazie wdrażania PPK

Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. podsumowało liczbę umów o zarządzanie PPK, jakie podpisane zostały dla II i III etapu wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Towarzystwo funduszy inwestycyjnych „z żubrem” zostało wybrane przez ponad 5000 firm do zarządzania środkami w PPK. Wkrótce kolejny etap, w którym umowy będzie podpisywać sektor publiczny.